در نشست شورای سلامت بیمارستان امام جعفر صادق (ع) که با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در بیت آیت‌الله اعرافی تشکیل شد پیرامون احداث ساختمان شبکه بهداشت و درمان، خرید چندین دستگاه و راه‌اندازی مرکز، جذب اعتبارات دولتی و خیری و اخذ مجوز رشته‌های، پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت حرفه‌ای، علوم آزمایشگاهی بحث و گفتگو شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح فرماندارمیبد در این نشست گفت: از سال 99 تا 1400، با پی گیری‌های حضرت آیت‌الله اعرافی و فرماندار بالغ‌بر 45 میلیارد تومان اعتبار دولتی برای فاز یک توسعه بیمارستان، توسعه اورژانس، دانشکده پرستاری و مامایی، موتورخانه، شبکه بهداشت و خرید آمبولانس بیمارستان اختصاص‌یافته است.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در این نشست با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در ایجاد زیرساخت‌های بهداشت و درمان، سلامت جامعه را در گروه نیروهای متعهد و زیرساخت‌ها و تجهیزات به‌روز دانش پزشکی دانست و گفت: به برکت حضور پررنگ خیرین در امر ایجاد زیرساخت‌های بهداشت و درمان و سلامت و همراهی دولت با اختصاص اعتبارات، شهرستان میبد از شرایط مطلوب بهداشتی و درمانی برخوردار است.

در این نشست مقرر شد؛ از طرف بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص اخذ مجوز بخش رادیوتراپی، مکاتبات لازم انجام و میرمحمدی نماینده و فلاح فرماندار و حمیدیان از طرف دفتر امام‌جمعه پی گیری‌های لازم را از سوی وزارت بهداشت انجام دهند.

همچنین بر آغاز اجرای عملیات احداث ساختمان بخش رادیوتراپی توسط بیمارستان و مشارکت خیر حاج کاظم خالقیه تأکید شد.

تعیین مهلت دوماهه مبنی بر تأمین و خرید ورود دستگاه رادیوتراپی (الکسا) از طریق وزارت بهداشت با ارز دولتی توسط نماینده و خیر با پی گیری آیت‌الله اعرافی، تشکیل جلسه‌ای با هماهنگی دفتر نماینده که در آن جلسه با حضور اعضای موسسه خیریه بیمارستان و فرماندار و رئیس بیمارستان و خیر کاظم خالقیه، در خصوص خرید دستگاه رادیوتراپی (داخلی) در کنار دستگاه رادیوتراپی خارجی در صورت موافقت خیر از دیگر مصوبات این نشست بود.

در این نشست مبلغ یک میلیارد تومان توسط خیر عباس امامی جهت احداث ساختمان شبکه بهداشت اختصاص یافت و مقرر شد از سوی بیمارستان میبد اقدامات لازم در راستای آموزشی نمودن بیمارستان امام جعفر صادق، میرمحمدی پی گیری‌های لازم را انجام دهد.

همچنین قرار شد نامه مشترکی از سوی آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه، فرماندار و نماینده جهت اخذ رشته‌های بهداشت حرفه‌ای، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی پزشکی و دندانپزشکی خطاب به وزیر بهداشت آماده و ارسال گردد.

در این نشست قرار شد؛ برنامه ده‌ساله ارتقاء کمی و کیفی بیمارستان میبد که تدوین‌شده است؛ پس از مطالعه نماینده و فرماندار در کارگروه تخصصی که توسط فرمانداری تشکیل خواهد شد نهایی و به امام‌جمعه ابلاغ شود.

تهیه برنامه 5 ساله ارتقاء کیفی و کمی بهداشت شهرستان میبد ظرف یک ماه آینده از سوی شبکه بهداشت و پی گیری همه مصوبات این نشست از سوی فرحزادی رئیس بیمارستان میبد از مصوبات این نشست بود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا