درآئین جشن سپاس معلم که با حضور فرماندار، معاون پرورشی اداره کل آموزش وپرورش استان ، امام جمعه وجمعی از مسئولان وفرهنگیان بهابادی همزمان باآخرین روز از هفته معلم دراردوگاه دانش آموزی صادق آباد بهاباد برگزارشد از 14 معلم نمونه و20 معلم بازنشسته شهرستان بهاباد تجلیل شدند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد در آئین تجلیل از معلمان نمونه بهاباد ضمن تبرک هفته بزرگداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و با اشاره به اینکه چهار هزار شهید معلم و ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی شده است، گفت: برگزاری آیین تجلیل از معلمان در راستای تجلیل و قدردانی از زحمات و تلاش‌های جامعه فرهنگی و معلمان است.

 عبداللهیان معلم را بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، معمار آینده کشور دانست و افزود: هنر معماری حد نهایتی ندارد؛ معلم مانند یک معمار مطالب را به گونه‌ای در کنار هم قرار می‌دهد که برای دانش آموز قابل فهم باشد.

وی با بیان اینکه معلم فکر کردن و اندیشیدن را به دانش آموز آموزش می‌دهد، ادامه داد: برخی معلمان روش‌ها و فن تدریس خاصی دارند؛ معمار بودن وظیفه سنگین و پرمسوولیتی است که بر عهده معلمان نهاده شده است.

معاون پرورشی اداره کل آموزش وپرورش یزد بیان داشت : در سال تحصیلی جدید جذب ۱۱ هزار معاون پرورشی و مشاور را داریم که امسال مجوز آن از سازمان برنامه و بودجه گرفته شده است وسهم استان یزد از این تعداد حدود 188 نفرمیباشد .

وی عنوان کرد:استفاده از سربازان معلم و مبلغین امین و ظرفیت های مردمی انشالله در سال تحصیلی در آموزش و پرورش در دستور کار قرار می‌گیرد. همانطور که حضرت آقا در سخنرانی خود فرمودند: ما در آموزش و پرورش عزیرانی داریم با اینکه بازنشسته هستند ولی دارای ظرفیت های بسیار خوبی هستند که امسال انشالله از ظرفیت های این عزیزان بیش از پیش در فضای نیروی انسانی آموزش و پرورش استفاده خواهد شد.

درادامه این مراسم فرماندار بهاباد  هم ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام ومنزلت معلم و گرامی داشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری ، معلمان را سرمایه‌ های اجتماعی دانست و گفت: این قشر، با وجدان کاری بالا ثابت کرد هرجا به یادگیری و آموزش نیاز باشد، آن را به مدرسه تبدیل می‌ کند و اجازه نمی دهد آموزش تعطیل شود.

علیرضا تیموری افزود: معلمان، پدران معنوی جامعه هستند و نباید دغدغه مالی داشته باشند و اگر حمایت شوند، بدون دغدغه خاطر با هدف ساختن نسلی پویا تلاش خواهند کرد.

فرماندار بهاباد ادامه داد : معلمان جایگاه والایی در توسعه کشور و تربیت مدیران و آینده‌ سازان در جامعه دارند و باید تلاش کنیم حق قدردانی از معلمان ادا شود.

تیموری به نقش و جایگاه والای معلم در نظام جمهوری اسلامی ایران و از منظر اسلام اشاره کرد و یادآور شد: امام خمینی(ره) با نگاه به همین نکته فرمود: «معلمی شغل انبیاست» چراکه انبیا و اولیای الهی در راه رساندن بشر به حق و حقیقت بسیار تلاش کردند.

همچنین مدیر اداره آموزش وپرورش بهاباد درسخنانی به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده توسط اداره آموزش وپرورش در سال گذشته وهمچنین امسال بیان کرد .

حسن رزاقی براهمیت شان ومنزلت مقام معلم اشاره کرد و نقش معلم در جامعه را نقش انبياست خواند و گفت: انبيا هم معلم بشر هستند و تمام ملت بايد معلم باشند.

وی بیان داشت : سنگر تعلیم و تربیت سنگر بسیار مهمی است. امیدوارم شما معلمین عزیز همواره در این سنگر مقاوم و استوار باشید و در مسیر اهداف آموزش و پرورش حرکت نمایید.

درپایان از 14 معام نمونه شهرستان و 20 معلم بازنشسته بااهدای هدایائی تجلیل به عمل آمد ..

تجلیل از معلمان نمونه شهرستان، اجرای موسیقی سنتی،اجرای استندآپ کمدی،اجرای مسابقه جذاب برای فرهنگیان حاضر  ازدیگربرنامه های جشن سپاس معلم دربهاباد بود

انتهای پیام/

 


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا