زمان : 29 شهریور 1400 - 14:13
شناسه : 168041
بازدید : 2669
اصناف بیشترین مشتریان بیمه بیکاری/ نرخ بیکاری یزد ۱۴ درصد شد مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان یزد: اصناف بیشترین مشتریان بیمه بیکاری/ نرخ بیکاری یزد ۱۴ درصد شد مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در حال حاضر به بیش از ۳ هزار نفر در یزد مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌شود.

به گزارش یزدفردا: عماد تشکری با بیان اینکه کرونا آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان یزد را تا حدی افزایش داده است، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳ هزار نفر در استان یزد بیمه بیکاری دریافت می کنند.

وی عنوان کرد: بر خلاف دوران قبل از کرونا، در حال حاضر بیشترین مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان یزد، اصناف هستند.

تشکری یادآور شد: کرونا منجر به تعطیلی مقطعی بسیاری از واحدهای صنفی به ویژه واحدهای اقامتی، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها شد که این امر، بیکاران این صنف را به سمت بیمه بیکاری هدایت کرد.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: بخش قابل توجهی از بیمه شدگان استان یزد شاغل در تعاونی‌ها هستند به نحوی که از ۲۹۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در سطح استان، بین ۷۴ تا ۱۰۰ هزار نفر در تعاونی‌ها شاغل هستند.

تشکری، نرخ بیکاری استان یزد را نیز ۱۴ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: بیشترین نرخ بیکاری استان یزد مربوط به زنان است به نحوی که زنان در این زمینه از میانگین کشوری پیشی گرفته اند.

وی، نرخ بیکاری زنان در استان یزد را ۸.۸ درصد اعلام کرد.