زمان : 07 Azar 1400 - 11:32
شناسه : 169735
بازدید : 5179
ابراز نگرانی استاندار یزد در خصوص سویه جدید ویروس کرونا استاندار یزد: ابراز نگرانی استاندار یزد در خصوص سویه جدید ویروس کرونا استاندار یزد با اشاره به نگرانی های موجود در خصوص سویه جدید کووید_۱۹ به نام «امیکرون»، گفت: بنابر اظهار کارشناسان، سویه جدید ویروس کرونا که هم اکنون کشورهای آفریقایی و اروپایی را درگیر کرده، قدرت بیماری زایی و سرایت زیادی دارد لذا لازم است تمهیدات لازم جهت جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور و استان و کنترل و مدیریت آن اندیشیده شود.

به گزارش یزدفردا: دکتر مهران فاطمی در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، با اشاره به نگرانی های کشور در خصوص سویه جدید کووید_۱۹ به نام «امیکرون»، گفت: بنابر اظهار کارشناسان، سویه جدید ویروس کرونا که هم اکنون کشورهای آفریقایی و اروپایی را درگیر کرده، قدرت بیماری زایی و سرایت زیادی دارد لذا لازم است تمهیدات لازم جهت جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور و استان و کنترل و مدیریت آن اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت برخی کارگران، تکنسین ها و مهندسین های خارجی در بخش صنعت استان، بر ابلاغ مجدد پروتکل های بهداشتی مربوطه به واحدهای صنعتی تاکید کرد و اظهارداشت: از این تاریخ به بعد، باید کلیه افرادی که بنابر هر دلیلی به خارج از کشور سفر داشته اند، شناسایی، قرنطینه و تست PCR گرفته شود تا مشکلی سلامت مردم استان را تهدید نکند.

استاندار یزد با بیان اینکه بر اساس گزارش های موجود واکسیناسیون افراد موجب کاهش آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا شده است، خاطرنشان کرد: در این راستا لازم است برنامه ریزی های لازم برای تکمیل روند واکسیناسیون در جامعه کارگری و مجموعه های صنعتی استان صورت بگیرد.

دکتر فاطمی در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از اهتمام و جدیت مجموعه آموزش و پرورش در امر واکسیناسیون دانش آموزی، بر ضرورت افزایش سطح واکسیناسیون دوز دوم، ایجاد تهویه مناسب در مدارس و توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کلاس ها بر اساس پروتکل های موجود در این حوزه، تاکید کرد.

وی همچنین به موضوع بازگشایی دانشگاه ها اشاره و تصریح کرد: در این راستا باید موضوعات مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و افزایش سطح واکسیناسیون دانشجویی با جدیت پیگیری شود.

استاندار یزد در ادامه از عملکرد شهرستان های اردکان، اشکذر و تفت در ارتقاء ضریب پوشش دوز اول واکسیناسیون تا سطح بالای ۹۰ درصد قدردانی و اضافه کرد: فرمانداران و کمیته های تبلیغات و اطلاع رسانی باید برنامه ریزی های لازم جهت اقناع سازی مردم در خصوص لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا داشته باشند تا سطح رعایت آن ها به بالای ۵۰ تا ۶۰ درصد برسد.

دکتر فاطمی در ادامه به پیگیری های استان جهت تامین اعتبار و تکمیل چهار بیمارستان با پیشرفت فیزیکی بالای استان اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این چهار بیمارستان ۱۵۰۰ تخت به مجموع تخت های بیمارستانی استان اضافه خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه براساس آخرین رنگ بندی کرونایی شهرستان های کشور، چهار شهرستان استان در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، اظهارداشت: خوشبختانه استان یزد در بحث بیماری یابی کرونایی نسبت به سایر استان های کشور قوی تر است به طوریکه در سطح کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۴۰ تست انجام می شود اما در استان یزد به ازای این جمعیت ۶۸۰ تست کرونا انجام می شود.